Jeigu jums kyla klausimų

Kas yra CRM?

CRM - Klientų valdymo sistema yra rinkinys procesų, pardavimo strategijų, duomenų bazių ir pritaikytų elektroninių automatizuotų ataskaitų, kurios  leidžia pagerinti santykius su klientais  ir didinti pardavimus. Bet koks CRM yra tik įrankis, bet ne „pagerintas pardavimo procesas“.

 

Kada reikia CRM?

Kai jūsų klientai yra nutolę fiziškai nuo pagrindinio biuro (pvz.:eksportas).

Kai  vadybininkas(-kai) aptarnauja didelius klientų kiekius ir jūs nebežinote ar yra naujų klientų ir kiek?

 

Pagal kokius kriterijus pasirinkti CRM?

  • Pagal įmonės dydį: mažai ir vidutinei įmonei nebūtina rinktis dideles ir brangias sistemas.

  • Pagal įmonės pardavimo procesą ir parduodamas prekes bei paslaugas (pagrindiniai pardavimo procesai - B2B; B2C;B2G).

  • Pagal diegėjo kvalifikaciją ir patirtį.

Smulkiau išnagrinėjus ir paanalizavus šiuos kriterijus, jūs galėsite sėkmingai priderinti siūlomą sistemą savo reikmėms.

 

Jeigu CRM pardavėjas sako, kad jo sukurta sistema tobulai tiko kitam klientui, todėl tiks ir jums...

  • dažniausiai...tai „pardavimo triukas“;

  • ...bet jeigu norite patikrinti - paklauskite, kas tai per klientas ir jeigu tai tiesioginis jūsų konkurentas, kuris parduoda identiškas prekes toje pačioje rinkoje, turi net gi didesnę rinkos dalį ir dabar labai jaučiasi jo pranašumas -pirkite J ..


CRM-Client Relationship Management

Informacija apie klientus bei projektus

Įdiegta sistema yra ne tik verslo brandos rodiklis,  bet ir padeda  kontroliuoti įmonės vystymąsi  bei tikslinių projektų vykdymą.  CRM sistemos įgalina automatizuoti klientų priežiūrą, sekti pasikeitusius jų lūkesčius, rinkodaros akcijas.

CRM pagrindas yra informacija apie klientus, jų užklausimai bei nusiskundimai, pirkimas arba „ne" pirkimas ir mūsų atliepiamieji veiksmai.  CRM  pardavėjams padeda išlaikyti pardavimo bei aptarnavimo kokybę, gauti reikalingą informaciją apie klientų lūkesčius bei analizuoti  planuotų pajamų rodiklius.

Turimi duomenys  leidžia mums žinoti realią situaciją  pardavimo departamente, padeda suprasti, ką mes galime pakeisti,  prisitaikyti prie kliento pirkimo proceso bei prognozuoti geriausius mūsų veiklos rezultatus.

 

CRM padeda matyti bei kontroliuoti pardavėjų pastangas

Mes galime analizuoti pardavėjų kompetenciją bei įgūdžius ir planuoti jų ugdymą bei vystymą.


Jei galvojate apie „CRM“ ...

Nesvarbu  apie kokį CRM jūs galvojate, Jums būtina turėti sutvarkytą, aprašytą pardavimo procesą ir žinoti, kaip jūs jį valdysite, kad išvengtumėte brangių klaidų ateityje.

Pirma pasirūpinkite procesu, CRM yra proceso „klijai“ ir „greitintuvas“, jeigu suklijuosite ir pagreitinsite savo klaidingą procesą, CRM nebus kaltas...


Tel. nr. arba el. paštas

Jūsų komentaras:

Apsaugos kodas *